Alevi Kültür Merkezimizin su an bünyesinde, 3 dernek ve 700 üyenin üzerinde üyesi vardır. Yeni açılacak olan Cem evi ise 1400 m² bir arsa üzerinde 900 m² kullanma sahası bulunan çesitli ünitelere sahiptir. Frankfurt AKM çok cesitli faaliyetler göstermektedir. 1999 yılında konulan iki önemli hedef vardı.

Bunlardan biri cemevi projesi, ikincisi ise eğitim projesiydi:

Bu iki projeyle bir yandan bir toplum olma özelliği hedeflenirken, diğer yandan gençlere ve yetiskinlere eğitim vererek temiz birey temiz topluma doğru yönlenmekti. Çünkü ancak temiz bireylerden olusan bir toplum temiz olur, temiz olan toplum kalkınır ve refaha ulasır, bunun yararını tüm toplum görür. Alman toplumunun kalkınmasının temel nedenlerden bir tanesi dürüst olmasındandır.

Zaten 4 kapı 40 makam kamıl insan yaratmayı hedeflemiyor mu ?

Bunların bilincinde olan 13. dönem yönetim kurulu kendisine bas hedef olarak eğitimi seçti. Ve çesitli eğitim aktivitileri gelistirdi. Ilk hedef yöneticilerin bilinçlendirilmesi ve verim alan bir çalısmaya yönlenmesi oldu.

Her persembe aksamı inanç ve etik sohbetleriyle cem yapıldı. Her Cuma sofra – deyis – muhabbet aksamları düzenlendi. Her çarsamba günü eğitim calısmaları yapıldı.

Pazar günleri kahvaltıda aile ortamı sağlanarak bütünlük ve birlik duygusunugelistirmeye çalısıldı.

Öğleden sonra çesitli eğitim toplantıları düzenlenerek üyeler çesitli konularda donatılmaya çalısıldı.